Süleymanpaşa Panjur

Süleymanpaşa Panjur

Süleymanpaşa Panjur Sistemleri


Süleymanpaşa Panjur Seçenekeleri, pencere üzerine uygulanış yerine göre, Monoblok Panjur ve Dıştan Takmalı Panjur olmak üzere ikiye ayrılır. Bunlar da düşey eksende açılıp kapanan sabit raylı panjur ve gün ışığından kontrollü yararlanmayı sağlayan açılır raylı panjur olarak iki biçimde geliştirilip, motorlu veya kordonlu mekanizma ile kullanılmaktadır.

Süleymanpaşa Otomatik Panjurlar

Panjur kutusunun kapağı sökülerek gerektiği zaman temizleme ve bakım yapılabilir. Monoblok panjurda iç kapak, Süleymanpaşa panjur sistemleri kutusunun alt yüzeyinde iki profilin birleştiği yerden çıkarılır. En altta, alüminyum lamel üzerinde bulunan stoplama profili yukarı kaldırılarak, lameller kutu içine tamamen toplanır. Üzerine sarıldığı milin, yan kapaklardaki soketlerinin yerinden kurtarılmasıyla içeri alınan lamellerde temizleme işlemi yapılır.
Kordon mekanizması, lamelleri aşağı-yukarı hareket ettirmek için kullanılır.

Süleymanpaşa Açılır Raylı Panjur

Makasları açmak için kol (monoblok panjur için) veya çengel (dıştan takmalı panjur için) 90º çevrilir ve alt profil itilir. Kapatırken de önce makaslar kapalı konuma getirilir kol veya çengel ters yönde 90º çevrilir. Makaslar açık konumda iken lameller aşağı-yukarı hareket ettirilmemelidir. Açılır ray, makas takımı gibi hareketli parçaların ince makina yağı veya katı yağ (gres) ile yağlanması, bu parçaların kolay hareket etmesini ve uzun süreli işlevselliğini sağlayacaktır.

Süleymanpaşa Motorlu panjur

Duvardan anahtar veya uzaktan kumanda ile açılır kapanır. Süleymanpaşa Panjur Sistemleri uzaktan kumandayı kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyunuz veya duvar üzerine bir aparatla sabitleyiniz. Lamellerin en alt ve en üst noktalarda durmasını sağlayan ayar yerleri vardır. Herhangi bir nedenle bu ayar değiştirilmek veya düzeltilmek istenirse iç kapak sökülerek ayarlarını gerçekleştire bilirsiniz.

Süleymanpaşa Panjur Firmaları

Süleymanpaşa Panjur Fiyatları