Hayrabolu Panjur

Hayrabolu Panjur

Hayrabolu Panjur Sistemleri

Hayrabolu Panjur Sistemleri Arıza Sebebleri ?

En çok yaşanılan sıkıntılardan biri olan panjurun yukarıda kalmamasıdır. Aslında bu durumun birden fazla nedeni olabilir. İpli sistemlerde basit bir düzenek vardır. İp panjur kutusunun içinde bulunan kasnak bölümüne bağlıdır. Kasnak bölümü bir boru ile tüm Lamelleri yukarı ve aşağıya doğru eş zamanlı hareket etmesini sağlamaktadır.

Birincil Neden; Panjur Kasnağı Kırılmış Olabilir Mi?

Hayrabolu Panjur Sistem ipinin sarılı olduğu plastik bir kasnak bulunur. Kasnağın görevi ip yardımı ile panjuru yukarı ve aşağı hareket etmesine kumanda eder. Kasnak kısmında kırılma varsa panjuru hareket ettirmeniz mümkün değildir.

İkincil Neden; Panjur Kasnak Askı İpleri Kopar Mı?

Hayrabolu Panjur lamelleri kasnağa bağlayan ipler bulunmaktadır. Bu ipler kasnağın hareket etmesi ile lamellerinizi yukarı çekme hareketini sağlayan ve kasnak borusuna bağlı basit bir askı sistemidir. Eğer bu ipler kopmuşsa kasnak boşa dönerek panjuru kumanda etmez.

Üçüncül Neden; Panjur Kasnağına Panjur İpin Dolanması.

Hayrabolu Panjur ipleri kasnakta bulunan ip kanalına sarılır. Hareket ederken ip açılır veya sarılır. Montaj hatası veya farklı bir faktörden dolayı ip kanalından çıkıp kasnağın dış kısmına sarılıp, panjurun sıkışmasına ve hareket etmesini engeller.
Her üç neden ile ilgili profesyonel yardım almanızı tavsiye ederiz. Tamirleri zahmetli ve tehlikelidir.

Hayrabolu Panjur Firmaları

Hayrabolu Panjur Fiyatları